Sinds de invoering van de wietpas merk ik dat er meer op straat wordt gedeald
Omroep Venlo stelt de volgende RSS feeds beschikbaar:
Het laatste Venlose nieuws
http://www.omroepvenlo.nl/rss/nieuws
Omroep Venlo Blog
http://www.omroepvenlo.nl/rss/blog
De gemeente wil vasthouden aan twintig koopzondagen in de binnenstad. Dat heeft wethouder Mark Verheijen laten weten op vragen van Omroep Venlo.
De winkels op de Maasboulevard kondigden vorige week aan dat ze elke zondag open gaan. Koops Boeken liet gisteren weten dat voorbeeld te volgen. Andere winkeliers lieten desgevraagd weten dat ze ook vaker open willen als meer ondernemers meedoen en de gemeente de parkeergarages op die dagen openstelt.
Volgens Verheijen gaat dat niet gebeuren: 'Ik kan winkeliers niet verbieden om vaker open te gaan, maar er ligt nog steeds een afspraak die gaat over twintig koopzondagen.' Volgens een woordvoerder van de gemeente wil Venlostad.com zich ook aan die afspraak houden.
Overigens is de gemeente wel bereid uitzonderingen te maken als een grote meerderheid van de winkeliers een extra koopzondag wil inlassen. Dat is bijvoorbeeld het geval op Tweede Kerstdag. Dan gaan de parkeergarages open.