Advertorial

Poll

Sinds de invoering van de wietpas merk ik dat er meer op straat wordt gedeald

Ja
Nee

Volg Omroep Venlo via RSS

Omroep Venlo stelt de volgende RSS feeds beschikbaar:

 

Het laatste Venlose nieuws
http://www.omroepvenlo.nl/rss/nieuws

 

Omroep Venlo Blog
http://www.omroepvenlo.nl/rss/blog

VENLO VANDAAG

Twijfels over echtheid mikwe

woensdag 22 december 2010, 22:34

Het Joods Historisch Museum twijfelt aan de echtheid van het Venlose mikwe. Volgens curator Edward van Voolen zijn er te veel onzekerheden.

De discussie over het mikwe is cruciaal, aangezien er plannen liggen om de joodse wasplaats te plaatsen in een nieuw te bouwen zaal van het Limburgs Museum. Van Voolen laat weten dat er onvoldoende historisch bewijs bestaat dat het om een joodse wasplaats gaat. Venlo zou namelijk in de Middeleeuwen geen formele joodse gemeente zijn geweest, geen joodse begraafplaats hebben gehad en ook geen synagoge.

Het balletje over de echtheid van het mikwe ging vorige week rollen na een uitzending van Omroep Venlo. Daarin was te zien dat het mikwe in een gemeentedepot in Venlo-Noord ligt te vergaan. Daarop kwam een mailtje binnen van een verontruste joodse Venlonaar. In een mailwisseling die volgde dook ook plotseling de naam van het Joods Historisch Museum op en kwamen de twijfels naar voren.

De gemeente Venlo en de voorzitter van de Joodse gemeenschap in Limburg, Benoit Wesly, wuiven de twijfels van het museum weg. Volgens hen is er grondig onderzoek gedaan naar de echtheid van het mikwe, onder meer door buitenlandse deskundigen.

Van Voolen zegt dat hij in het verleden zijn hulp heeft aangeboden om te checken of het mikwe wel echt is. Daarop heeft hij nooit een reactie gehad. Ook vanuit Israël is volgens Van Voolen hulp aangeboden, maar ook daar zou nooit iets mee zijn gedaan.

Ga terug naar de voorpagina

Stippellijn