Sinds de invoering van de wietpas merk ik dat er meer op straat wordt gedeald
Omroep Venlo stelt de volgende RSS feeds beschikbaar:
Het laatste Venlose nieuws
http://www.omroepvenlo.nl/rss/nieuws
Omroep Venlo Blog
http://www.omroepvenlo.nl/rss/blog
Venlo moet in 2012 vijf miljoen euro extra gaan bezuinigen. Het onderhoud aan wegen en gebouwen wordt teruggebracht tot een absoluut minimum en de woonlasten gaan omhoog.
Eerder dit jaar werden in de kadernota al forse bezuingingen aangekondigd. Onder andere door het uitblijven van economisch herstel en Rijksbezuinigingen moet de gemeente Venlo de broekriem nog steviger aantrekken dan al was verwacht. Dat werd vandaag duidelijk bij de presentatie van de begroting.
Er is gekozen om het onderhoud aan wegen en gebouwen tijdelijk tot een minimum terug te brengen. Daarnaast gaan de woonlasten voor veel mensen omhoog. Het parkeertarief stijgt met vijf procent en de periode van betaald parkeren wordt verruimd naar 21.00 uur.
Het college stelt verder voor om geen sporthal te bouwen op het kazerneterrein en om in 2013 te stoppen met de Commissie Ruimtelijke Kwaliteit. Ook gaat de gemeente geen kerstbomen meer neerzetten in de binnenstad.
De begroting wordt op vrijdag 4 november behandeld in de gemeenteraad.