Sinds de invoering van de wietpas merk ik dat er meer op straat wordt gedeald
Omroep Venlo stelt de volgende RSS feeds beschikbaar:
Het laatste Venlose nieuws
http://www.omroepvenlo.nl/rss/nieuws
Omroep Venlo Blog
http://www.omroepvenlo.nl/rss/blog
Voor het einde van jaar moet er weer water uit de dorpspomp in Velden stromen.
De Stichting Veldense Volkscultuur heeft daarvoor subsidie aangevraagd via de zogenaamde voucherregeling van de gemeente.
De 150 jaar oude pomp werd in 2009 teruggeplaatst op zijn oorspronkelijke plek voor de kerk. Veldenaar Frans Vergeldt kwam vervolgens met het idee om het apparaat ook weer drinkwater te laten pompen. Als er daadwerkelijk geld vrij komt voor het initiatief dan stroomt er straks door een druk op de knop water uit de pomp. Het ouderwetse pompen zou te gevaarlijk zijn, omdat de hendel een flinke terugslag geeft.
Kinderen moeten straks met de pomp kunnen spelen. Behalve het voorzien van water krijgt de negentiende-eeuwse pomp ook een flinke opknapbeurt en zullen ornamenten worden geplaatst aan de bovenzijde van het apparaat. Ook komt er een informatiebord bij te staan over de geschiedenis van de pomp.