Sinds de invoering van de wietpas merk ik dat er meer op straat wordt gedeald
Omroep Venlo stelt de volgende RSS feeds beschikbaar:
Het laatste Venlose nieuws
http://www.omroepvenlo.nl/rss/nieuws
Omroep Venlo Blog
http://www.omroepvenlo.nl/rss/blog
Het Fonds Gehandicaptensport, dat volgende week weer langs de deuren gaat in het kader van de landelijke collecte, heeft in de regio Venlo last van bedriegers. Volgens Jan Gubbels van het fonds gaat het om malafide organisaties, die de collecte al dikwijls misbruikt hebben.
De bedriegers hebben echte pasjes en verkopen onder andere wenskaarten onder de noemer van de Gehandicaptensport. Het geld gaat vervolgens naar verkeerde doeleinden.
Volgens Jan Gubbels zijn de bedriegers afgelopen week alweer in Venlo actief geweest, onder andere bij de Manegeweg. Het logisch vervolg is volgens Gubbels dat echte collectanten, die later langskomen, te maken krijgen met vervelende reacties aan de deur. Dat zorgt er weer voor dat veel van de vooral jeugdige collectanten er geen zin meer in hebben en stoppen als collectant.
De landelijke collecte is de belangrijkste bron van inkomsten voor het Fonds Gehandicaptensport. De echte collectanten zijn te herkennen aan de blauwe collectebussen. Ook kunnen zij zich legitimeren. Ze vragen om een bijdrage voor de gehandicaptensport, maar proberen geen zaken te verkopen. Dit jaar collecteren onder anderen de sportklasleerlingen van het Blariacum, G-jeugdleden van VVV en veel eerste elftalspelers en speelsters van lokale sportverenigingen.
De politie laat in een reactie weten dat men op de hoogte is van de problemen in de regio, met name in Beringe. In Venlo heeft de politie nog geen concrete klachten binnengekregen.