Advertorial

Poll

Sinds de invoering van de wietpas merk ik dat er meer op straat wordt gedeald

Ja
Nee

Advertorial

Volg Omroep Venlo via RSS

Omroep Venlo stelt de volgende RSS feeds beschikbaar:

 

Het laatste Venlose nieuws
http://www.omroepvenlo.nl/rss/nieuws

 

Omroep Venlo Blog
http://www.omroepvenlo.nl/rss/blog

VENLO VANDAAG

Ingrijpende verbouwing nodig voor Hamar

dinsdag 26 juni 2007, 14:29

Gemeenschapshuis De Hamar in Belfeld is sterk verouderd en moet snel ingrijpend verbouwd worden. Dat is de mening van Joep van den Bercken, voorzitter van woningstichting Sint urbanus.

 

Van den Bercken overhandigde dinsdagmiddag samen met voorzitter Jan Janssen van de Belfeldse dorpsraad een rapport over de toekomst van De Hamar aan wethouder Jan Lamers.

 

Onderzoek heeft aangetoond dat er in Belfeld behoefte bestaat aan een gemeenschapshuis zoals De Hamar. Het gemeenschapshuis voorziet in een belangrijke maatschappelijke behoefte voor veel inwoners van Belfeld. Het dinsdagmiddag aan wethouder Lamers uitgereikte rapport bevat verschillende voorstellen om het gemeenschapshuis voor de toekomst te behouden.

 

De minst ingrijpende verbouwing bestaat uit het wegwerken van de grootste tekortkomingen, zodat De Hamar voldoet aan alle wettelijke normen, zoals brandvoorschriften en onvoldoende geluidsisolatie. Die optie kost ruim twee miljoen euro. De duurste variant om het gebouw helemaal aan te passen aan de eisen van deze tijd kost ruim zeven miljoen euro. In dat plan worden de sporthal en bibliotheek gehandhaafd en komt er daarnaast een gezondheids- en fitnesscentrum in De Hamar. De overige gedeeltes worden in dat geval gesloopt. In de Julianastraat zal vervolgens een nieuwe ontmoetingsruimte gebouwd worden.

Ga terug naar de voorpagina

Stippellijn