Sinds de invoering van de wietpas merk ik dat er meer op straat wordt gedeald
Omroep Venlo stelt de volgende RSS feeds beschikbaar:
Het laatste Venlose nieuws
http://www.omroepvenlo.nl/rss/nieuws
Omroep Venlo Blog
http://www.omroepvenlo.nl/rss/blog
De lokfiets, die door de politie wordt gebruikt om fietsendieven te betrappen, is een groot succes. Deze week is de 26ste fietsendief aangehouden. Sinds de inzet van de lokfiets in februari zijn de fietsendiefstallen met 75 procent gedaald ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
De onafgesloten lokfiets wordt geplaatst op een hotspot, waar normaal gesproken veel fietsendiefstallen plaatsvinden.
Als de politie ziet dat iemand de lokfiets wegneemt, wordt de verdachte een stukje gevolgd en vervolgens aangehouden. De politie heeft ook een man aangehouden die een andere fiets dan de lokfiets openbrak en meenam. Overigens hebben verschillende goedwillende burgers de lokfiets afgesloten en de sleutel afgegeven.
Gezien het succes van het project, dat uniek is in de provincie Limburg, zal het mogelijk worden uitgebreid naar het hele district Venlo.