Advertorial

Poll

Sinds de invoering van de wietpas merk ik dat er meer op straat wordt gedeald

Ja
Nee

Advertorial

Volg Omroep Venlo via RSS

Omroep Venlo stelt de volgende RSS feeds beschikbaar:

 

Het laatste Venlose nieuws
http://www.omroepvenlo.nl/rss/nieuws

 

Omroep Venlo Blog
http://www.omroepvenlo.nl/rss/blog

VENLO VANDAAG

Soberder stadskantoor voor afgesproken bedrag

donderdag 28 augustus 2008, 16:13

Het nieuwe stadskantoor in het gebied Maaswaard kan worden gerealiseerd voor vijftig miljoen euro, maar krijgt dan wel een minder spectaculaire uitstraling. Dat heeft wethouder Peter Freij vandaag bekend gemaakt. Het college wil wel 3,5 miljoen euro extra vrijmaken om het kantoor te bouwen volgens het cradle-to-cradle principe.

 

Kort voor de zomer ontstond discussie over het nieuwe stadskantoor, toen bekend werd dat het gebouw groter zou worden dan oorspronkelijk gepland.

 

Niet 850, maar 891 medewerkers moeten een plek krijgen in het kantoor en dat heeft consequenties voor de kosten, zo zei wethouder Freij toen. Naar nu blijkt is vasthouden aan de afgesproken vijftig miljoen mogelijk, maar dat betekent wel dat de uitstraling van het gebouw erop achteruit gaat.

 

Het college hoopt dat de gemeenteraad wel akkoord wil gaan met een extra investering van 3,5 miljoen euro om het stadskantoor volgens de duurzame principes van cradle-to-cradle te bouwen. Op een lange termijn van veertig jaar zou dat zichzelf meer dan terugverdienen vanwege de lagere energiekosten in zo'n gebouw. Bovendien vindt de gemeente dat belangrijk als voorbeeldfunctie voor ondernemers in de regio, die ook duurzaam moeten bouwen.

Ga terug naar de voorpagina

Stippellijn