Sinds de invoering van de wietpas merk ik dat er meer op straat wordt gedeald
Omroep Venlo stelt de volgende RSS feeds beschikbaar:
Het laatste Venlose nieuws
http://www.omroepvenlo.nl/rss/nieuws
Omroep Venlo Blog
http://www.omroepvenlo.nl/rss/blog
De huisartsen in Noord-Limburg zijn voorbereid op een uitbraak van Mexicaanse griep. Er liggen plannen klaar voor een callcenter, dat wordt gebruikt als veel huisartsen zelf getroffen worden door de griep.
Op het moment dat meer dan dertig procent van de huisartsen en het personeel de Mexicaanse griep heeft, worden alle huisartsenpraktijken in Noord-Limburg gesloten. Een callcenter met vijftig lijnen wordt in dat geval geopend in het computerlokaal van Fontys. Huisartsen gaan visites rijden en kunnen patiënten zien bij de huisartsenpost, maar alleen voor acute zorg.
Aan het draaiboek is twee maanden gewerkt. De situatie is geoefend met een aantal huisartsen en hun assistentes. Als het tot een pandemie komt, bouwt die zich naar verwachting in twee tot drie weken op.
Risicogroepen krijgen op dit moment de gewone griepspuit. Dezelfde mensen krijgen eind oktober twee inentingen voor de Mexicaanse griep.