Advertorial

Poll

Sinds de invoering van de wietpas merk ik dat er meer op straat wordt gedeald

Ja
Nee

Advertorial

Volg Omroep Venlo via RSS

Omroep Venlo stelt de volgende RSS feeds beschikbaar:

 

Het laatste Venlose nieuws
http://www.omroepvenlo.nl/rss/nieuws

 

Omroep Venlo Blog
http://www.omroepvenlo.nl/rss/blog

VENLO VANDAAG

Geen DNA-onderzoek Bende van Venlo

dinsdag 25 mei 2010, 13:49

DNA-onderzoek op het nog aanwezige sporenmateriaal dat is aangetroffen na de moord op het echtpaar Van Rijn levert waarschijnlijk geen resultaat op.

Dat heeft het Nederlands Forensisch Instituut laten weten. Het Openbaar Ministerie had het Nederlands Forensisch Instituut gevraagd om in de zaak van de Bende van Venlo te inventariseren of DNA-onderzoek mogelijk is. De conclusie van die inventarisatie is dat DNA-onderzoek op de beschikbare haren en vezels niet mogelijk is. Een metalen deeltje dat destijds werd gevonden is aangetast, waardoor onderzoek op dit deeltje naar alle waarschijnlijkheid niks oplevert.

Voor het OM bestaat er op dit moment geen verdere mogelijkheid tot nader onderzoek van de sporen. DNA-onderzoek kan alleen plaatsvinden in een lopend onderzoek of na een herziening door de Hoge Raad. Daarvan is op dit moment geen sprake.

De veroordeelde leden van de Bende van Venlo kunnen op eigen kosten nog wel een onderzoek laten uitvoeren door een gecertificeerd onderzoeksinstituut. Het OM stelt in dat geval het aanwezige sporenmateriaal beschikbaar.

Ga terug naar de voorpagina

Stippellijn